Wyszukiwarka
Produkty:
Problemy:
Uprawy:
reset

Kretołap – skuteczny sposób na krety

Gdy w ogrodzie pojawia się kret…

Krety w okresie jesiennym to zmora niejednego ogrodnika, stąd wielu z nas nieustannie zadaje sobie pytanie "jak pozbyć się kreta?". Czy istnieje jakiś skuteczny odstraszacz kretów? Sposobów na radzenie sobie z nimi jest co najmniej tyle, ilu właścicieli działek i ogrodów. Szpadel? Wąż ogrodowy i hektolitry wody? Spaliny z rury wydechowej samochodu? Odstraszacz dźwiękowy? Wymieniać można jeszcze wiele unikatowych technik, do których uciekają się właściciele terenów usianych kretowiskami. Cóż więc zrobić z kretami, przeobrażającymi nasz trawnik w powierzchnię przypominającą księżycowe kratery? Wystarczy użyć Kretołapa - to szybki i skuteczny sposób na kreta.

Załóż w 1 minutę, zwalcz do 50 kretowisk

Czym jest Kretołap? Kretołap to pirotechniczna pułapka na kreta. Jej założenie zajmuje 1 minutę, a jedna petarda pozwala usunąć do 50 kretowisk. Wystarczy, że zaktywowana pułapka na kreta wraz z petardą zostanie umieszczona przy kretowisku. Zostanie ona uruchomiona w momencie zetknięcia z kretem.

Jak działa Kretołap?

Działanie Kretołapa wykorzystuje charakterystyczne zachowanie zwierzęcia: kret w ciągu 24-48 godzin powraca do odsłoniętej dziury w kretowisku, aby zatkać dochodzące z otworu powietrze. Gdy wypycha ziemię na powierzchnię - pułapka zadziała. Efektem końcowym działania Kretołapa jest wybuch petardy zamieszczonej w tunelu. Pora roku nie ma istotnego wpływ na działanie pułapki - jeśli kret aktywnie tworzy tunele, zostanie ona zaktywowana.

Na ile czasu pozostawić pułapkę?
Zazwyczaj kret poluje w swych tunelach trzy razy na dzień, ale nie pokonuje za każdym razem całej sieci swych tuneli. Dlatego warto pozostawić pułapkę na 2, maksymalnie 3 dni. Następnie należy wybrać inne kretowisko.

Jak zainstalować urządzenie Kretołap?

To proste! Każdy zestaw Kretołapa zawiera: 1 kretołap, 5 petard, 1 tester na baterie, 2 dźwignie i podręcznik dla użytkownika. Kretołap jest produktem wielokrotnego użytku - na rynku dostępne są także uzupełniające komplety petard oraz zestaw naprawczy. Instalacja pułapki jest prosta i zajmuje zaledwie minutę czasu.

Zobacz film:  Sposób na kreta


Instalacja Kretołapa w kilku krokach:Nr 1 w skuteczności

Kretołap jest produktem nr 1 sprzedaży we Francji w zwalczaniu kretów. Zapraszamy do obejrzenia pokazowego filmu: http://www.detaupeur.com/


Kilka informacji o kretach kretowiskach

Aby skutecznie walczyć z kretami warto poznać kilka faktów dotyczących tych zwierząt i tworzonych przez nie tunelów. 

Dlaczego kret kopie tunele?

Krety poszukują dżdżownic, które stanowią jego główny pokarm. Zjada ich ponad 500 gramów dziennie, co stanowi połowę jego wagi. W celu ich upolowania kret kopie tunele, które wykorzystuje do przemieszczania się.

Ile kretowisk przypada na jednego kreta?

Ich liczba jest bardzo różna, ale warto wiedzieć, że średnia długość tuneli wynosi 250 m na jedno zwierzę. Ich sieć jest poplątana jak ulice miasteczka. Szkody spowodowane przez jednego kreta mogą być znaczne. Kret można budować do ponad 50 kretowisk w jednym sezonie.w4 godzin syg2-3 dni sygnalizator nadal miga, należy zmienić kopiec. W tym celu konieczne

Jak otworzyć tunel do założenia pułapki?

Najczęściej usuwając kopiec ziemi widać komin i wystarczy tylko założyć pułapkę. Jeśli dziura jest
zapchana, jest ona zazwyczaj widoczna i można ją otworzyć za pomocą ostrza Kretołapa. W innej
sytuacji, należy jej poszukać za pomocą ostrego końca Kretołapa lub palców.

Jak przygotować dziurę do umieszczenia pułapki?

Im mniej zmieniona jest dziura, tym urządzenie jest skuteczniejsze. Trzeba uniknąć powiększania jej lub rozdeptania, gdyż kret będzie musiał w takich sytuacjach przepchnąć więcej ziemi w kierunku powierzchni i wybuch będzie mieć w rezultacie o wiele mniejszą siłę rażenia. Jednakże trzeba zadbać o to, by dziura była otwarta, gdyż w przeciwnym wypadku kret nie przyjdzie jej zatkać.


Jakich kretowisk unikać?

Chociaż większość kretowisk nadaje się do zastawienia pułapki, niektóre dają rezultaty mniej satysfakcjonujące:
- należy unikać ostatniego, wykopanego kretowiska, gdyż kret nanosi tam o wiele więcej ziemi, więcej niż ilość wystarczająca do zamknięcia komina kretowiska, co może zmniejszyć skuteczność petardy (ziemia bardzo ciężka i w dużych ilościach).
- należy unikać peryferyjnych kretowisk, tzn. tych, które znajdują się na zewnątrz atakowanej strefy, kret do nich przychodzi o wiele rzadziej i więcej czasu potrwa wyeliminowanie go.


Informacje o produkcie:

Zestaw Kretołap zawiera: 1 kretołap, 5 petard, 1 tester na baterie, 2 dźwignie i podręcznik dla użytkownika.
Cena: ok. 200 zł
Kretołap jest produktem wielokrotnego użytku - na rynku dostępne są także uzupełniające komplety petard oraz zestaw naprawczy.
Cena: petardy  (5 szt.) ok. 40 zł, zestaw naprawczy: ok. 40 zł

Kup on-line

 

Powiązane produkty