Wyszukiwarka
Produkty:
Problemy:
Uprawy:
reset

Kompleksowa oferta do pielęgnacji basenów

11.08.2011 Kompleksowa oferta do pielęgnacji basenów

Kompleksowa oferta do pielęgnacji basenów

Baseny stanowią doskonałą przestrzeń do aktywnej zabawy i wypoczynku. Jednak na ich wygląd i bezpieczeństwo kąpieli wpływa wiele czynników, dlatego też musimy dbać o nie w szczególny sposób.

Kompleksowa oferta produktów do pielęgnacji basenów firmy Target zapewni skuteczną ochronę i pielęgnację każdego basenu.Na mętniejącą wodę

Nic nie wpływa tak bardzo na wygląd naszego basenu, jak czysta i klarowna woda. Dlatego też mętnienie wody w basenie jest głównym problemem, z którym musimy sobie poradzić. Najprostszym sposobem jest zastosowanie środka Alkasol Flox, który przeznaczony jest do klarowania wody basenowej oraz do koagulacji zanieczyszczeń w wodzie. Potrzebną dawkę należy rozmieszać w czystym naczyniu z wodą, wlać do basenu i stosować przez kilka dni aż do uzyskania efektu "czystej wody”. Preparat tworzy “płatki” z zanieczyszczeń, które opadną na dno (można je odessać odkurzaczem), mniejsze natomiast zatrzymają się w urządzeniu filtracyjnym.

Na osady

Na linii wodnej basenu często pojawiają się tłuste osady i zestarzałe zabrudzenia. Do walki z nimi przeznaczony jest Alkasol Rand w formie silnego koncentratu. Preparat ten jest bezpieczny dla basenu - nie niszczy folii basenowej, płytek ceramicznych i innych tworzyw, może mieć kontakt z wodą basenową.

Na obniżenie pH wody...

Właściwy odczyn pH wody basenowej powinien wahać się w granicach od 7,0 do 7,4. Każde odchylenie od tego poziomu powoduje osłabienie działania stosowanych środków dezynfekcyjnych, podrażnienie spojówek, podrażnienia skóry, korozję elementów metalowych, itp. Aby obniżyć zbyt wysoki poziom pH wody należy użyć płynnego środka Calcid Minus, który nie zawiera jonów chlorkowych. Może on być stosowany w zalecanych stężeniach z innymi środkami do utrzymywania czystości basenów.

…i na podwyższenie pH wody

Preparat Alkasol Plus przeznaczony jest do podwyższania pH wody w basenach kąpielowych. Preparat nie zawiera jonów chlorkowych i może być stosowany w zalecanych stężeniach z innymi środkami do utrzymywania czystości basenów. Alkasol Plus jest łatwy w stosowaniu: roztwór wodny preparatu należy wlać bezpośrednio do basenu w pobliżu dopływu wody w czasie, gdy w basenie nie ma kąpiących się osób.

Na problemy z glonami i bakteriami

Preparat Aqua Biocyd G-1/R jest przeznaczony do zwalczania glonów, bakterii w basenach kąpielowych. Preparat ma silne działanie niszczące glony, bakterie oraz zapobiega ich powstawaniu. Stosowanie preparatu Aqua Biocyd G-1/R poprawia klarowność wody. W zależności od ilości glonów środek można stosować z różną częstotliwością. Przy dużym zakażeniu wody Aqua Biocyd G-1/R należy stosować raz na dobę w dawce szokowej, zapobiegawczo – dwa razy w tygodniu.

Dla dezynfekcji

Wysoka zawartość aktywnego chloru w środku Extra Chlor szybko dezynfekuje baseny o dużej zawartości glonów w mętnej wodzie. Łatwy w użyciu i dozowaniu - najlepiej stosować go po uprzednim rozpuszczeniu w wodzie i wlewać do basenu w pobliżu dopływu wody. Powinniśmy przy tym pamiętać, abyśmy regularnie kontrolowali zawartość aktywnego chloru w wodzie basenowej oraz odczyn pH wody przy pomocy specjalnych testerów paskowych.

Długotrwała dezynfekcja

Jeśli zależy nam na długotrwałej dezynfekcji wody w basenie warto sięgnąć po wolno rozpuszczające się tabletki chlorowe Trio Chlor. Skuteczne dezynfekcję gwarantuje nam 24 godzinny kontakt środka z wodą. Tabletek nie należy wrzucać bezpośrednio do wody, lecz umieścić w pływaku lub skimerze. Przy zabiegu należy także badać poziom aktywnego chloru w wodzie oraz odczyn pH wody.

Kontrola pH


Dla zbadania odczynu pH wody wystarczy użyć testera paskowego Tester Cl pH. Pozwoli on nam kontrolować jego poziom w szybki i łatwy sposób. Wykonanie pomiaru jest bardzo łatwe – wystarczy zanurzyć pasek testowy w wodzie na kilka sekund, a następnie porównać uzyskany koloru (pH, wolny chlor, twardość wody) ze skalą powyżej.


Schemat kompleksowej pielęgnacji basenu :


Tabela najczęstszych problemów z utrzymaniem czystości w basenie i ich rozwiązania:
 

 

Powrót

Pliki do pobrania

Powiązane produkty